تبلیغات
مبلمان | مبلمان اداری | مبلمان منزل و آشپزخانه - 7 عنصر پیشنهادی برای طراحی دکوراسیون در زمستان

پرده های حریر

دکوراسیون اتاق پذیرایی با استفاده از پرده های حریر
دکوراسیون اتاق پذیرایی با استفاده از پرده های حریر

استفاده از پرده های حریر در زیر پرده های ضخیم در زمستان و فصل های سرد ضمن آن که منجر به حفظ گرمای اتاق می شود به تنظیم نور اتاق مطابق با آن چه شما می خواهید کمک شایانی می کند و منجربه ایجاد فضایی گرم و روشن می شود. نوع جنس و پارچه ای که برای پرده انتخاب می شود مناسب با فضایی که در آن نصب می شود باید باشد. در واقع نوع پرده ای که برای دکوراسیون اتاق نشیمن انتخاب می شود با نوع پرده ای که برای دکوراسیون اتاق خواب استفاده می شود ممکن است یکسان نباشد. در انتخاب رنگ نیز استفاده از رنگی که با طراحی آن فضا هارمونی داشته باشد نیز مهم است.

مبلمان چرم

دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان چرمی
دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان چرمی

در طراحی دکوراسیون این اتاق برای ایجاد حس گرما از مبلمانی با رنگ ی قهوه ای روشن استفاده شده است که در جذب گرما موثر است و محیطی گرم و نرم را برای فرد در زمان استراحت فراهم می کند. یکی از دلایل استفاده از چرم ماندگاری بالای چرم در طول زمان است که این ویژگی سبب استفاده بیشتر چرم در طراحی دکوراسیون داخلی می شود. استفاده از چرم اقتصادی است و در واقع دوام چرم منجر می شود که فرد با آن که یک هزینه تقریبا زیادی را متقبل می شود اما مطمئن باشد که سال ها ی سال همان کیفیت سال های اول را دارا است و همین موضوع سبب می شود فرد مشتاق تر باشد از چرم استفاده کند. دقت در انتخاب نوع چرم بسیار مهم است تا چرمی با کیفیتی عالی انتخاب شود. رنگ چرم هم به اندازه ی نوع چرم مهم است و باید دقت کرد که قابلیت ترکیبی زیادی با عناصر دیگری که در محیط قرار می گیرد را داشته باشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان چرمی در زمستان
دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان چرمی در زمستان

در این طراحی از چرم برای مبلمان استفاده شده است. به دلیل کیفیتی که چرم در مقابل سایش و مقاومت به گرما دارا است استفاده ازآن به عنوان مبلمان انتخاب مناسبی است. چرم به نشستن گرد و خاک در سطح مقاوم است و این یکی از حسن هایی است که مبل ها دارند. مقاومت به گرما در چرم برای استفاده در فصل سرد یکی از انتخاب های مناسبی است که می تواند طراح از آن استفاده کند. چرم به دلیل آن که طبیعی است با محیط زندگی آدمی سازگار است.

مبلمان جیر

دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان از جنس جیر در زمستان
دکوراسیون اتاق نشیمن با مبلمان از جنس جیر در زمستان

جیر یکی دیگر از پارچه هایی است که برای مبلمان در فصل زمستان استفاده می شود. جیر در واقع از عناصر طبیعی است که از زیر پوست حیوانات به دست می آید. در مقابل چرم مقاومت کمتری دارد. در واقع جیر یک فیبر از پوست حیوانات است ولی شامل قسمت بیرونی پوست نمی شود. جیر نرم تر از چرم است و قابلیت انعطاف را نیزدارد. جیر در رنگ های مختلف وجود دارد و در ترکیب های رنگی مختلف می توان از آن استفاده کرد. یکی از معایب جیر آن است که به دلیل منافذ بازتر و ماهیت بافتی آن به مایعات نفوذ پذیرتر است . تمیزکردن جیر نیز مشکل است.

پوشش پنجره با شید

دکوراسیون زمستانی با نورگیری مناسب
دکوراسیون زمستانی با نورگیری مناسب

استفاده از شید در زمستان برای حفظ گرما بسیار مناسب است . به جای استفاده از پرده حریر می توان از شید برای انعکاس نور در فضا استفاده کرد. تنظیم نور نیز از دیگر مزایای استفاده از شید می باشد. شید در مقابل فرسایش حاصل از تابش مقاوم است. شید یکی دیگر عناصری است که برای همه فصول مورد استفاده قرار می گیرد. برای شید نیز می توان از رنگ های مختلف برای ایجاد هارمونی مناسب با سایر عناصری که در طراحی دکوراسیون داخلی وجود دارد بهره برد.

کف پوش پشمی

دکوراسیون زمستانی با استفاده از کف پوش پشمی
دکوراسیون زمستانی با استفاده از کف پوش پشمی

یک کف پوش پشمی برای زمان طولانی و فصل های سرد مناسب است. کف پوش پشمی با دوام است و با محیط زیست سازگاری دارد. پشم یک ماده تجدید پذیر و طبیعی است. کف پوش پشمی سبب بهبود کیفیت هوای داخلی برای ایجاد آسایش و آرامش فرد می شود. کف پوش پشمی گرم و نرم و امن است. همین طور پشم برای محیط و سلامت مفید می باشد و به دلیل آن که ضد آلرژی و ضد استاتیک است استفاده از آن در فصل های سرد توصیه می شود. پشم به عنوان کف پوش یک انتخاب مناسب برای زمستان و فصل سرد است.

چوب به عنوان عایق

دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از چوب
دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از چوب

استفاده از چوب به دلیل خاصیت عایق گرما بودن چوب برای فصل های سرد بسیار مناسب است. چوب با دوام و امن و روشن است و به همین دلایل در طراحی دکوراسیون برای زمستان استفاده می شود. چوب سازگار با محیط زیست می باشد. از دیگر عواملی که در مورد چوب قابل ذکر است محکم بودن این ماده است که برای استفاده های مختلف همانند میز و صندلی و داربست خانه و پنجره و غیره استفاده می شود. چوب از عناصر طبیعی است که به طور چشم گیری در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

گل و گیاه

دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از گل و گیاه
دکوراسیون داخلی منزل با استفاده از گل و گیاه

در فصل های سرد یکی از عناصری است که برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می شود و تاثیر زیادی در دلنشین و مطبوع شدن محیط دارد استفاده از گل و گیاه است. استفاده از گیاه سبب می شود که رایحه ای ملایم در طول فصل سرد تمام فضا را در بر بگیرد. گیاه همیشه نماد طبیعت و سر زندگی و تازگی است و برای ایجاد روحیه شاد و با طراوت مورد استفاده قرار می گیرد. از سوی دیگر گیاه به محیط زیبایی و جذابیت می دهد. محیط را از حالت یکنواختی خارج می کند و منجر می شود فرد با قرار گیری در محیط لذت می برد.
طبقه بندی: دکوراسیون داخلی منزل،
برچسب ها: دکوراسیون زمستانی، دکوراسیون فصل سرد،
دنبالک ها: دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون حمام،

تاریخ : شنبه 21 شهریور 1394 | 12:16 ق.ظ | نویسنده : بابک بنیاد | نظرات